Vijf Heiligen Parochie

SAMEN MET ANDEREN OP WEG GAAN

Zoeken

WELKOM OP DE WEBSITE VAN DE VIJF HEILIGEN PAROCHIE

U bent welkom voor vieringen, ontmoetingen of een gesprek met pastorale beroepskrachten en vrijwilligers.

Voor dringende pastorale hulp: 
Tel. 06-10490088

Agenda

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
8
10
13
15
16
17
22
23
24
29
30
31

Eerste H. Communie en H. Vormsel binnen het Familiepastoraat

De tijd is weer aangebroken dat ouders hun kinderen kunnen aanmelden voor de Eerste H. Communie en/of het H. Vormsel. Vanaf dit jaar vallen de Eerste H. Communie en het Sacrament van het Vormsel onder het Familiepastoraat, zoals dit al plaatsvindt in veel parochies van ons bisdom.

Nieuwsbrief VHP 133

Voor de kinderen die de communie wilden doen volgden we jarenlang het project ‘Door de poort’. Het project bestond uit 1 of 2 ouderbijeenkomsten, 6 kinderbijeenkomsten, een uitlegviering, een presentatieviering en de grote dag waar de kinderen voor het eerst bij Jezus aan tafel mochten en hun Eerste H. Communie ontvingen. Dit op een vastgestelde datum, tijd en plaats. 

Wat wordt er anders?

Het Familiepastoraat wil samen met gezinnen optrekken. Gezinnen waar kinderen evt. de Eerste H. Communie doen of het H. Vormsel willen ontvangen. Daarvoor organiseert het Familiepastoraat meerdere bijeenkomsten die bestaan uit het samenkomen rond bepaalde thema’s zoals Werelddierendag, zorg voor de natuur en zorgen voor elkaar. Maar er zijn ook kerkelijke thema’s zoals bidden, het Doopsel, de H. Communie, het H. Vormsel en er komen ook speciale vieringen met Kerstmis (misschien ook wel een Herdertjestocht) en Pasen. Alles bij elkaar zo’n 8 bijeenkomsten voor kinderen die zijn aangemeld voor de Eerste H. Communie en het H. Vormsel. Momenteel wordt er gewerkt aan het programma. 

Er wordt verwacht dat de kinderen 5 bijeenkomsten volgen. De parochie houdt dit aan de hand van een stempelsysteem bij. En dan…. mogen de kinderen de Eerste Communie of het Vormsel ontvangen. 

Eerste H. Communie doen?

  • Kom als communicant minimaal 5 keer naar een viering en/of ontmoeting van het Familiepastoraat. 
  • En bepaal zelf wanneer je aan de voorbereiding begint.
  • En doe Eerste H. Communie in een aantal weekendvieringen. Deze worden binnenkort vastgesteld.

Gevormd worden?

  • Kom minimaal 5 keer naar een viering of ontmoeting van het Familiepastoraat.
  • En bepaal zelf wanneer je aan de voorbereiding begint.
  • De datum van het vormsel staat vast. Dit is op vrijdag 28 Juni 2024.

Wil jouw zoon of dochter er bij zijn?

Op de pagina 1e Communie of Vormsel vind je het inschrijfformulier. Je vindt daar straks ook het programma, de data van de vieringen en ontmoetingen. Voor de eerste ontmoeting en eerste stempel ben je al welkom bij de openingsviering van het Familiepastoraat. Deze gezinsviering met Kerstmis vindt plaats op 24 december om 18.30 uur in de H. Gummaruskerk in  Wagenberg.

Heb je als ouders/verzorgers ideeën voor thema’s en activiteiten voor ons Familiepastoraat? Kom dan onze nieuwe werkgroep Familiepastoraat in onze parochie versterken. Wees welkom! Laat het ons weten bij inschrijven van het Eerste H. Communie of Vormsel bij de “eventuele bijzonderheden”. Vul daar op in dat jij als ouder/verzorger de werkgroep Familiepastoraat komt versterken. 

Meer informatie

Neem met ons contact op. Dit kan via e-mail Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of bel naar 0162-682303. 

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.